Koncert Finałowy

Festiwal Dzieci 2007

Rabka-Zdrój


 

Baśniowa Parada:

Konkurs Plastyczny:

Spektakl Grupy
"PROGRESS" :

Koncert Hip Hop:

Musical "Koty":

 

Spektakle teatralne:

 

Grupa baletowa "Perełki":

Koncert zespołu
"CONSONANS":

 Święto Muzyki "Trzy Światy":

 

Spartakiada Niepełnosprawnych:

 

Policja Dzieciom:

 

Marek Stryszowski & Little Egoists:

Koncert zespołu "DRIVER":

Koncert Oddziału Zamkniętego:


Koncert finałowy.
Festiwal zakończył fantastyczny koncert zespołu "Oddział Zamknięty", który odbył się w niedzielę wieczorem. Jako pierwszy wystąpił zespół „LITTLE EGOISTS” i Marek Stryszowski, którzy wykonali utwory jazzowe. Po nich przyszła kolej na rabczański zespół rockowy „DRIVER”.
wiecej>>


Wywiad z Gwiazdą Festiwalu „Oddziałem Zamkniętym”.
Gdzie możemy teraz usłyszeć Oddział Zamknięty? Jak obecnie wygląda Wasza działalność?
Obecnie możesz nas zobaczyć w całej Polsce, bo właśnie rozpoczęliśmy letnią trasę koncertową. Możesz nas też usłyszeć przez przypadek w radiu jak włączysz sobie złote przeboje (śmiech). wiecej>>


Wywiad z zespołem „Driwer”.
Jak oceniacie możliwość promowania się i rozwoju rabczańskich zespołów?
Trudne pytanie…W Rabce jest ciężko! Każdy muzyk jest zdany tylko na siebie. Trzeba wygospodarować trochę własnego czasu i pieniędzy, żeby zakupić sprzęt i to wszystko poukładać. wiecej>>


Wywiad z Młodzieżowym Burmistrzem Miasta.
Jak się czułaś w roli Młodzieżowego Burmistrza Miasta?
Czułam się bardzo dobrze. Nie możemy jednak porównywać codziennych obowiązków Pani Ewy Przybyło z moimi, które miałam przypisane na te trzy dni. Mam nadzieję, że ten czas przybliżył mi trochę realia pracy w urzędzie. wiecej>>


 

KONCERTOWY FINAŁ FESTIWALU DZIECI 2007!

 

            No i stało się! Trzy dni Festiwalu przeleciały bardzo szybko. Festiwal zakończył fantastyczny koncert, który odbył się w niedzielę wieczorem. Na szczęście w ostatnim dniu pogoda była rewelacyjna.

Jako pierwszy wystąpił zespół „LITTLE EGOISTS” i Marek Stryszowski, którzy wykonali utwory jazzowe.

Po nich przyszła kolej na rabczański zespół rockowy „DRIVER”. Mocne dźwięki trzech gitar elektrycznych, perkusji i spektakularnego głosu wokalisty rozeszły się po Rabce.

Zainteresowanie zespołem było bardzo duże, zwłaszcza wśród nastolatków z Gimnazjum nr 1, którzy masowo przybyli na ich koncert, za sprawą perkusisty Wiesława Chrustka, który uczy w szkole geografii. Zespół „DRIVER” dał czadu! Publiczność poprosiła nawet o bis!

            Na główną część koncertu wszyscy czekali z zapartym tchem „ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY” nie zawiódł!

       

Zabawa była świetna! Grupa miała doskonały kontakt z publicznością, a ich utwory jeszcze bardziej zachęciły do zabawy mimo późnej godziny. Zespół zakończył występ utwórem „Obudź się”. Nie było to jednak zwykłe wykonanie, bowiem wraz z nimi zaśpiewał wokalista zespołu „DRIVER” Darek Bochnar.

            Podczas koncertu przyznawano również nagrody w wyniku losowania ufundowane przez sponsorów. Nie odbyło się bez śmiesznych akcentów. Prowadzący dwa razy nie mogli odczytać nazwiska zwycięzcy, więc losy ciągnięto jeszcze raz. A losował nie byle kto bo Gabrysia i Kubuś – dzieci poniżej siódmego roku, które przyszły z rodzicami na koncert.

    

Podczas koncertu Młodzieżowa Burmistrz Miasta – Olga Sroka oddała władzę w ręce– Pani Burmistrz Ewy Przybyło. Przed ceremonią Olga zdradziła mi, że robi to niechętnie, mimo że praca włodarza miasta jest trudna. W trakcie imprezy nie zapomniano również o sponsorach i organizatorach, którym serdecznie podziękowano.

Przed samym koncertem „Oddziału Zamkniętego” na scenę poproszono wszystkich współorganizatorów

oraz osoby i przedstawicieli instytucji, które zaangażowały się w organizację festiwalu w Rabce.

Wyróżniona została również młodzież Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju tworząca zespół redakcyjny Gazety Festiwalowej

.

Młodzi redaktorzy od dwóch tygodni prężnie działali nad jej stworzeniem. W nagrodę mieli okazję zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie z gwiazdą wieczoru „ODDZIAŁEM ZAMKNIĘTYM”.

            Finał Festiwalu Dzieci 2007 był koncertowy! Zabawa była przednia, o czym świadczy godzina zakończenia koncertu – 00.30 (planowo 23:00).

Z niecierpliwością czekamy na następny festiwal, który odbędzie się za rok!

Karolina Scheller

do góry


Wywiad z Gwiazdą Festiwalu

ODDZIAŁEM ZAMKNIĘTYM

Jak Wam się grało w naszym rabczańskim amfiteatrze?

   Było sympatycznie, ale trochę mało ludzi.

 

 

Gdzie możemy teraz usłyszeć Oddział Zamknięty? Jak obecnie wygląda Wasza działalność?

   Obecnie możesz nas zobaczyć w całej Polsce, bo właśnie rozpoczęliśmy letnią trasę koncertową. Możesz nas też usłyszeć przez przypadek w radiu jak włączysz sobie złote przeboje (śmiech).

 

Jakie macie plany na przyszłość? Możemy się spodziewać jakichś nowych nagrań?

   Plany? Dziecko mi się rodzi! A jeśli chodzi o pracę zawodową to w połowie czerwca wydajemy płytkę DVD z koncertem nagranym w klubie „Stodoła”.

 

Jaka publiczność przychodzi najczęściej na Wasze koncerty?

   Młodzi i starsi. W sumie to łączymy trzy pokolenia.

 

 

 

Jak oceniacie zmianę polskiej sceny muzycznej na przestrzeni tylu lat Waszej działalności?

   Co prawda nie jestem od początku w tym zespole, ale jeśli pytasz o polski rynek muzyczny to sama dobrze wiesz i słyszysz, co promują media, więc nie muszę tego chyba komentować. Wolę zatrzymać to dla siebie.

 

Słyszał Pan koncert zespołu „Driver”, grającego dziś przed Waszym występem? Jak podoba Wam się ich muzyka?

   Co prawda, przyjechaliśmy w ostatniej chwili, więc słyszeliśmy tylko końcówkę ich koncertu, ale grają naprawdę rewelacyjnie. To są po prostu zawodowcy. To jest właśnie muzyka mojego serca. Grają naprawdę świetnie!

Wywiad przeprowadziła: Martyna Klocek

do góry


WYWIAD Z ZESPOłEM

„DRIVER”

Tuż przed koncertem :)

 

 

Jak oceniacie możliwość promowania się i rozwoju rabczańskich zespołów?

   Trudne pytanie…W Rabce jest ciężko! Każdy muzyk jest zdany tylko na siebie. Trzeba wygospodarować trochę własnego czasu i pieniędzy, żeby zakupić sprzęt i to wszystko poukładać. Jesteśmy zdani tylko na siebie. Jedynie można liczyć  na pomoc ze strony MOK-u, który użycza nam salę (choć trudno to nazwać salą) do ćwiczeń.

 

   Chcielibyśmy wykorzystać okazję i zaapelować do Urzędu Miasta, Młodzieżowej Rady, żeby przyczyniły się do powstania prawdziwego Domu Kultury w Rabce. Fundusze można pozyskać z każdego organu wspierającego Urząd. Dzięki temu młodzież miałaby jakieś zajęcie, nie siedziałaby w domu... Gdyby zapewnić im odpowiedni sprzęt to mogliby się rozwijać. A brak pieniędzy utrudnia podjecie jakichkolwiek działań.

Pracujecie teraz nad Waszą nową płytą. Proszę nam coś o tym opowiedzieć…

   Niestety od poniedziałku do soboty jesteśmy w pracy, dlatego też przedłuża się nagrywanie. Na ukończenie płyty potrzebujemy jeszcze trochę czasu.

To kiedy znajdujecie czas na muzykę?

   W przerwie obiadowej (śmiech)! Jest to nasze hobby, lubimy to robić, dlatego spotykamy się średnio raz w tygodniu, kiedy mamy po prostu czas. Wiadomo, że oprócz tego są inne obowiązki.

   Mamy jednak nadzieję, że już niedługo ukaże się nasza płyta. Jesteśmy zespołem czysto amatorskim, a to, że zagramy dziś przed Oddziałem Zamkniętym jest dla nas wyzwaniem.

A co jest dla Was najważniejsze przy tworzeniu piosenek?

   Przede wszystkim to, że kawałek musi nam się podobać. Tworzymy muzykę od serca. Mamy nadzieję, że trafia ona też do innych.

Co jest Waszą inspiracją?

   Nie staramy się ograniczać do jakiegoś jednego, konkretnego stylu. U nas można zauważyć różne typy muzyki: rock, blues, metal. To jest tak… zaczynamy grać tworząc szkielet utworu. Darek (wokal) pisze następnie teksty starając się dobrać słowa tak, by komponowały się z muzyką tworząc jej odpowiedni klimat.

Co oznacza nazwa Waszego zespołu?

   Szczerze mówiąc było to przypadkowe słowo znalezione w słowniku (śmiech).

Dziękujemy bardzo za rozmowę i życzymy udanego koncertu!

Wywiad przeprowadziła: Martyna Klocek

do góry


WYWIAD Z MŁODZIEŻOWYM BURMISTRZEM MIASTA

OLGĄ SROKĄ

Jak się czułaś w roli Młodzieżowego Burmistrza Miasta?

W roli młodzieżowego Burmistrza Miasta Rabka-Zdrój czułam się bardzo dobrze. Nie możemy jednak porównywać codziennych obowiązków Pani Ewy Przybyło z moimi, które miałam przypisane na te trzy dni. Mam nadzieję, że ten czas przybliżył mi trochę realia pracy w urzędzie. W przyszłości na pewno zastanowiłabym się dwa razy, czy startować w wyborach na Burmistrza Miasta.

 

Czy miałaś jakieś plany na tę kadencję?

Przez trzy dni nie da się niczego zmienić, można jedynie na coś wpłynąć. Mam nadzieję, że moje uwagi i sugestie zostaną wzięte pod uwagę.

 

Na Radzie Miasta wspomniałaś o powołaniu Pełnomocnika ds Młodzieży. Liczysz na to?

Oczywiście, że liczę. Problem został poruszony przez Młodzieżowego Burmistrza Miasta Rabka- Zdrój Marcina, Wacławika kilka lat temu. W swoim wystąpieniu chciałam skierować uwagę właśnie na to i poparłam uchwałę, na którą mało kto zwrócił uwagę.

Liczę na to, że zostaną podjęte działania w tej sprawie. Młodzież w naszym mieście potrzebuje bowiem osoby, która z jednej strony będzie wspierała dobre i konstruktywne pomysły młodych ludzi, a z drugiej konsekwentnie i bezstronnie pełniła funkcję mediatora miedzy młodzieżą a dorosłymi.

 

Czy trudno było być burmistrzem?

Z mojej strony nie było to trudne zadanie, wręcz bardzo przyjemne. Jest to z pewnością możliwość do kreowania własnej osoby.

Wywiad przeprowadziła: Alicja Dziedzina.

do góry